Сергій Задорожняк: «Наджорсткі умови стануть непосильними для аматорських команд»

Середа, 20 травня 2020 06:45
Сергій Задорожняк. Сергій Задорожняк.

Нещодавно керівництво АФЧО детально пояснило в інтерв’ю можливі варіанти проведення обласних змагань у разі дозволу на початок футбольного сезону на Буковині. 

Партнер рубрики — KOSTUMCHEK — Чоловічі костюми — бездоганний вигляд та висока якість

Портал «ЧернівціСпорт» вирішив з'ясувати те, які умови необхідно виконати для проведення футбольних аматорських змагань за умови введення адаптивного чи пом’якшення  карантину. Наш співрозмовник – перший заступник голови АФЧО Сергій Задорожняк. 

- Сергію Григоровичу, які умови потрібно виконати для проведення футбольних аматорських змагань у разі введення адаптивного чи пом’якшення  карантину?

- Зрозуміло, що умови, які прописані для тренувального процесу та проведення матчів професійних команд аматорським клубам, виконати неможливо. Будемо відвертими: більшість команд першої та другої ліг ПФЛ також не зможуть їх виконати. Ці умови передбачають проведення тотального тестування футболістів, тренерів, обслуговуючого персоналу клубів. Після цього тестування всі повинні перебувати в самоізоляції на закритих тренувальних базах чи «законсервованих» готелях. Перед наступним туром процедура повторюється. За таких умов команди нестимуть велике фінансове навантаження. Також необхідними умовами є проведення матчу без глядачів та дезінфекція підтрибунних приміщень стадіону, де відбуватимуться зустрічі. Є ще певні вимоги, на яких не будемо зупинятися – ті, кого вони стосуються вже детально їх вивчили.

Для проведення матчів аматорського рівня, у разі пом’якшення карантинних вимог, можливі умови, які змогли би забезпечити керівники футбольних команд, клубів виглядали би приблизно так:

- на території стадіону, в межах футбольного поля, бігових доріжок, роздягалень мають право перебувати не більше 50 осіб ( по 22 особи від кожної з команд та 5 осіб суддівська бригада);

- футбольні м’ячі обробляються спеціальним дезінфікуючим засобом;

- рукостискання та обіймання під час святкування голу заборонено (попередження, а можливо, і вилучення при повторі).

Приблизно такі вимоги команди ще зможуть виконати. Жорсткіші вимоги, на мою, думку, стануть непосильними для аматорських команд.

 - Як і коли можна буде розпочати футбольний чемпіонат та інші обласні змагання з футболу в Чернівецькій області ?

- Керівництво та адміністрація АФЧО однозначно та безкомпромісно буде виконувати усі рішення, рекомендації та медичні протоколи відповідних органів влади щодо запобігання поширенню COVID-19.

Згідно Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та відповідно до Угоди про співпрацю між Управлінням молоді та спорту Чернівецької ОДА і ГС «АФЧО» (розділ I, п.1.2) - Управління надає Асоціації повноваження щодо розвитку футболу на території Чернівецької області, право представляти цей вид спорту на відповідних національних (міжнародних) спортивних змаганнях, а також право на організацію і проведення офіційних змагань територіального рівня з футболу. 

Найближчим часом голова АФЧО Василь Орлецький звернеться до Управління молоді та спорту Чернівецької ОДА з листом про клопотання до обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо надання роз’яснень та у разі можливості і відповідного протоколу про організацію та дату старту офіційних змагань з футболу у нашій області сезону- 2020.

 

Коронавірус COVID-19: Буковина, Україна, світ

Прочитано 933 раз

Буковинський футбол. Партнер рубрики — KOSTUMCHEK

СДЮШОР «Буковина» м. Чернівці

Новини ФСК «Буковина». Партнер рубрики — піцерія-ресторан італійскої кухні Al Vesuvio

Майже усі Чернівці: події, афіша, спорт, культура, влада

Новини Буковини: усі райони Чернівецької області

Стеж за новинами
ЧернівціСпорт у соцмережах!

ЧернівціСпорт у Instagram ЧернівціСпорт у Facebook ЧернівціСпорт у YouTube

Нас 1531!

Нас 3157!

Нас 333!

Кращий гравець Буковини у футзальному сезоні 2019/20