Сергій Задорожняк: «Усі згуртувалися та організували чудові заходи»

Середа, 20 квітня 2022 07:01
Сергій Задорожняк. Сергій Задорожняк.

Минулого тижня у Чернівцях завершилися одразу дві благодійні акції - «Футбол заради життя» (серед дитячо- юнацьких команд) та «Слава ЗСУ».

Партнер рубрики — KOSTUMCHEK — Чоловічі костюми — бездоганний вигляд та висока якість

У двох заходах взяли участь 90 команд. За ці колективи зіграли діти та досвідчені футболісти з інших міст, які тимчасово живуть у Чернівцях. 

Фазенда

   

Ми поспілкувалися з першим заступником голови АФЧО Сергієм Задорожняком.

- Як виникла ідея організації благодійної акції серед дитячо-юнацьких команд «Футбол заради життя» ?

- Ідея виникла тільки тоді, коли Управління молоді та спорту Чернівецької військової адміністрації надало дозвіл на проведення не тільки дистанційного заняття юних гравців дитячо-юнацьких спортивних шкіл, але й повноцінних тренувань. Звісно, із забезпеченням усіх умов безпеки.

Приблизно після двох тижнів тренувального процесу зустрівся з робочих питань директором КЗ «ДЮСШ з футболу м. Чернівців» «Буковина» Юрієм Крафтом. Вирішили організувати благодійну акцію серед дітей. Тим більше, що усі дитячо-юнацькі школи Чернівців залучили до тренувального процесу дітей, які тимчасово проживають у нашому місті.

Тренування - це один психологічний аспект, а вже коли відбуваються матчі, то це вже інше. Як кажуть футбольні люди, найкраще тренування - це гра.

У нас була мета допомогти учасникам не тільки у психологічному плані, але й підтримати і матеріально тих дітлахів, які тимчасово перебувають у нас.

- Чи одразу планувалося задіяти в акції команди гравців віком від 7 до 15 років ?

- Спочатку планувалося участь в акції представників старших вікових категоріях. Однак у молодших вікових категоріях теж є багато дітей, які тимчасово проживають у Чернівцях. Вирішили задіяти дітей віком від 7 до 15 років. Зрозуміло, що збільшилася кількість команд. Я приємно вражений - 58 (!) команд взяли участь в акції «Футбол заради життя». Серед учасників - представники шкіл і клубів (КЗ «ДЮСШ з футболу м. Чернівців» «Буковина», «Фазенда», ФСК «Чернівці», «Спарта», «Голбері», «Арсенал»).

У двох вікових групах (2005/2006 р.н, 2010 р.н.) переміг столичний «Арсенал», за який виступають виключно представники Київщини.

У різних командах грали 175 дітей, які тимчасово приїхали у Чернівці із Києва, Харкова, Ірпеня, Краматорська...

Зрозуміло, що існувала необхідність шукати додаткові локації. На першому плані була безпека. Тому шукали локації, де є у п?ятихвилинній пішій доступності бомбосховища.

Якщо на одній локації легше забезпечити арбітраж, то у різних місцях трохи складніше. Приємно, що представники КА АФЧО чудово впоралися зі своїми обовязками.

Ще одне питання організації акції - забезпечення на усіх матчах лікарів. Ви можете собі уявити те, скільки відбулося матчів ! Висловлюємо величезну вдячність Чернівецькому обласному лікарсько-фізкультурному диспансеру. Лікарі - молодці. Тим більше, що деякі матчі відбувалися за складних погодніх умов. А матчів було дуже багато. Уявіть собі те, що працювати на матчах в деякі дні приходилось з 9.00 до 21:00.

Були такі ситуації, коли виникала необхідність перенести матчі, бо іноді підводила погода. Довелося приймати швидкі рішення та впродовж 9-17 квітня координувати усі дії.

- Хто посприяв в організації акції «Футбол заради життя» ?

- У нас була постійна комунікація з УАФ на чолі з Андрієм Павелком та особистим другом віце - президента УАФ, голови АФЧО Василя Орлецького - президентом Федерації футболу Молдови Леонідом Олейніченком. Досягли домовленості про те, що Федерація футболу Молдови допоможе дітлахам, які тимчасово перебувають у Чернівцях. Усіх дітей молодших вікових категорії, а це 11 команд, нагородили медалями. Там призерів не визначали.

На зображенні може бути: 11 людей, люди стоять та на відкритому повітрі

Відзначу потужну допомогу від УАФ та Федерації футболу Молдови. Діти отримали чудові подарунки - рюкзаки з футбольним екіпіруванням, а також м'ячі.

Велика вдячність також від АФЧО начальнику управління по фізичній культурі Чернівецької міської ради Дмитрові Макаренкові. У нас був постійний контракт із Дмитром Васильовичем щодо локацій та інших питань, які виникали у ході проведення акції «Футбол заради життя».

Хочу відзначити і Управління молоді та спорту Чернівецької обласної військової адміністрації (Іван Гешко). Організатори акції дуже вдячні нашим чиновникам від спорту. 

Організовувати подібні заходи на такому високому рівні іноді не вдається і в мирний час. А тут я приємно шокований тим, як усі згуртувалися та організували чудовий захід. Величезна усім вдячність - лікарям, арбітрам, командам...

До Великодня планували також проведення акції «Слава ЗСУ». Тому календар однієї акції наклався на календар іншої. Потрібно було вирішити і ці моменти.

 

- Мета проведення акції - збір коштів на потреби ЗСУ. Завдяки ЗСУ у нас є можливість тренуватися та грати у футбол. 32 команди, які виявили бажання взяти участь у цій благодійній акції, жодного (!) разу не висловили претензій до організаторів. Ніхто не казав, що матч призначили не на ту годину чи не на той день. Іноді командам доводилося грати два матчі поспіль. Усі - великі молодці ! Якщо говорити про дві акції, то у них загалом взяли участь 90 команд !

До речі, 20 квітня, завершиться аукціон до благодійної акції - футболка гравця «Вест Гем», нашого співвітчизника Андрія Ярмоленка.

Незабаром буде оприлюднена загальна сума зібраних коштів. Згодом Оргкомітет прийме рішення, на які потреби ЗСУ підуть кошти. Ми про це повідомимо.
Ще би хотів зазначити, що був мінімальний благодійний внесок. Однак хотів би відзначити ФСК «Буковина» (президент - Андрій Сафроняк), який зробив найбільший благодійний внесок - 20 тис. грн. Дякуємо також ФК «Волока» (президент Микола Семенюк) – 10 тис. грн. та президентові ФК «Фазенда» Василю Осачуку - 8 тис. грн.

- Чи планує АФЧО найближчим часом організувати інші благодійні акції ?

- Зараз АФЧО контактує зі своїми структурними підрозділами. Ми провели захід у Чернівцях «Футбол заради життя», у якому взяли участь представники лише 6 дитячо-юнацьких спортивних шкіл і клубів. Діти, які тимчасово перебувають на Буковині, проживають також у Чернівецькому, Вижницькому і Дністровському районах. Якщо дітлахи тренуються у місцевих школах, то є варіант провести благодійну акцію «Футбол заради життя» у різних куточках нашої області. Ці заходи вже не будуть такими масовими, бо найголовніше - безпека.

Відбувається також підготовка до проведення у двох локаціях (поки що озвучувати їх не буду) акції «Відкриті уроки футболу». Минулого року ми провели подібні заходи у Путилі та Великому Кучурові. 

    

Підписуйся на головний спортивний канал Буковини!

Прочитано 133 раз

Буковинський футбол. Партнер рубрики — KOSTUMCHEK

СДЮШОР «Буковина» м. Чернівці

Новини ФСК «Буковина». Партнер рубрики — піцерія-ресторан італійскої кухні Al Vesuvio

Майже усі Чернівці: події, афіша, спорт, культура, влада

Новини Буковини: усі райони Чернівецької області

Новини

Стеж за новинами
ЧернівціСпорт у соцмережах!

ЧернівціСпорт у Instagram ЧернівціСпорт у Facebook ЧернівціСпорт у YouTube

Нас 1686!

Нас 5440!

Нас 644!

Буковинський футбол. Партнер рубрики — KOSTUMCHEK

СДЮШОР «Буковина» м. Чернівці

Новини ФСК «Буковина». Партнер рубрики — піцерія-ресторан італійскої кухні Al Vesuvio

Майже усі Чернівці: події, афіша, спорт, культура, влада

Стеж за новинами
ЧернівціСпорт у соцмережах!

ЧернівціСпорт у Instagram ЧернівціСпорт у Facebook ЧернівціСпорт у YouTube

Нас 1686!

Нас 5440!

Нас 644!

Новини Буковини: усі райони Чернівецької області