2018 рік: досягнення буковинців очима «ЧернівціСпорт» (січень-лютий)

Олександр Тесленко Олександр Тесленко

Завершується спортивний рік – 2018. «ЧернівціСпорт» пригадає досягнення наших земляків.

Сьогодні ми розповімо про досягнення наших земляків у січні-лютому 2018 року. Буковинці досягли успіхів у таких видах спорту, як бокс, карате, стрільба з лука, футбол, шахи.

СІЧЕНЬ

ЛЕГКА АТЛЕТИКА. На командному чемпіонаті України з легкої атлетики у приміщенні перемогу у бігу на 60 метрів святкував буковинець Еміль Ібрагімов. Вихованець Геннадія Слюсарева виграв фінал із результатом 6,89. Третє місце на дистанції 400 метрів посів Олег Миронець (Хотин). Вихованець Івана Павлюка та Ірини Ячнюк показав результат 49,20. Бронзову нагороду буковинці здобули і у «шведській» естафеті 200+400+600+800 метрів (Олександр Помогаєв, Олександр Данілов, Олег Миронець, Ігор Мартинюк).

СТРІЛЬБА З ЛУКА. Буковинські лучники відзначилися на чемпіонаті України зі стрільби з лука у приміщенні серед дорослих та юніорів. В особистих змаганнях серед юніорок перемогу святкувала чернівчанка Євгенія Сусленська. У командних змаганнях серед юніорок в активі буковинок Ольги Шубкіної, Валерії Бєні та Яни Орлик срібні нагороди. Другу сходинку також посіли наші юніори Іван Кожокарь, Максим Дущак та Олексій Кутовий.

ЛЮТИЙ

ФУТБОЛ. У лютому 2018 року свій перший трофей у складі естонської «Левадії» виграв уродженець Кельменців Чернівецької області Юрій Ткачук. Команда нашого земляка стала володарем Суперкубку Естонії. «Левадія» перемогла «Флору» - 2:2 (пенальті – 4:3). Юрій Ткачук зіграв увесь матч та забив вирішальний пенальті.

КАРАТЕ. Вихованець СК «Лідер», буковинець Валерій Чоботар (тренери – Андрій Лазаренко, Олександр Пікулін) посів третє місце у ваговій категорії до 84 кг на престижному турнірі серії Karate 1 Premier League, який відбувся в Дубаї (ОАЕ). В активі українців також дві  нагороди. В ОАЕ відзначилися Галина Мельник (Львів, до 68 кг, срібло) та Станіслав Горуна (Львів, до 75 кг, бронза).

СТРІЛЬБА З ЛУКА. Вихованець ДЮСШ «Спартак» (тренер – Олег Осипенко, Дмитро Чеботаренко) Іван Кожокарь здобув золоту нагороду в особистих змаганнях чемпіонату світу зі стрільби з лука у приміщенні, який відбувся у Янктоні (Південна Дакота, США).Вихованець Олега Осипенка та Дмитра Чеботаренка також разом із представниками Львівської області Романом Шереметом, Олександром Панциру став срібним призером у командних змаганнях.

БОКС. Блискуче виступив на чемпіонаті України серед молоді (2000-2001 р.н.) боксер із Вижниці Чернівецької області Юрій Томюк, який здобув чемпіонське звання. У фінальному поєдинкові (вагова категорія 52 кг) вихованець Миколи Гакмана переміг харківського боксера Павла Коваленка – 5:0. На жаль, програв свій фінальний двобій ще один вихованець Миколи Гакмана – Вадим Клим (60 кг), який став срібним призером чемпіонату.

БОКС. Буковинський супертяж Олександр Тесленко здобув чергову перемогу на професійному ринзі. Наш земляк поєдинок у Нью-Йорку. Суперником Олександра був американець Кен Хікман. Буковинець здобув перемогу технічним нокаутом у другому раунді.

ШАХИ. Буковинський шахіст Олексій Білич став переможцем фіналу чемпіонату України з шахів серед юнаків і дівчат віком до 14 років з бліцу. Олексій набрав 7 очок із 9 можливих (7 перемог, 2 поразки). Змагання відбулися у Чернівцях.