У Чернівцях відбувся традиційний шахово-шашковий фестиваль «Chernivtsi Open» (ФОТО)

Середа, 28 липня 2021 15:01
Переможець турніру «А» - Дмитро Кушко (Харків). Переможець турніру «А» - Дмитро Кушко (Харків).

Відбувся VI шахово-шашковий фестиваль «Chernivtsi Open 2021».

У турнірі «A» (з нормами міжнародного майстра та майстра спорту України) взяли участь 10 шахістів, які представляли Україну, Молдову, Чехію, Узбекистан та Угорщину. Перше місце посів шахіст із Харкова Дмитро Кушко, який набрав 6 очок. Дмитро не програв жодної партії.

Приємно, що друга сходинка дісталася чернівецькому шахістові - майстрові ФІДЕ Олексію Біличу, який набрав 5,5 очок із 9. Олексій поступився лише у першій партії представникові Узбекистану Леоніду Козаку. Наш земляк зіграв унічию з такими міжнародними гросмейстерами, як Васіле Сандуляк (Бєльці, Молдова), чеський шахіст українського походження Олексій Кислинський, український шахіст із Хмельницького Любомир Михалець. У підсумку Олексій Білич виконав норму майстра спорту України.

Трійку кращих турніру «A» замкнув міжнародний гросмейстер з міста Бєльці (Молдова) Васіле Сандуляк, який також набрав 5,5 очка.

ПІДСУМКОВЕ СТАНОВИЩЕ

DSC_1221.JPG

У турнірі «B» (опен з обрахунком рейтингу FIDE та національного рейтингу) взяли участь 53 шахіста з України, Молдови та Росії. Першу трійку склали Сергій Муха (Чернігів), Артем Падалка (Полтава) та чернівецький майстер спорту України Михайло Ярмистий. Ці шахісти набрали по 7 очок. За додатковими показниками перше місце посів Сергій Муха, а друге - Артем Падалка. Третім став Михайло Ярмистий.

Щодо інших буковинських шахістів, то у двадцятку кращих потрапили Денис Михайлюк, Ярослав Сараєв, Віталій Корній, Сергій Гапляк (посіли місця з 13 по 16, 5,5 очка) та ветеран буковинських шахів Микола Чижевський (5 очок, 20 місце).

DSC_0952.JPG

У турнірі «C» (юнацький опен з обрахунком національного рейтингу) зіграли 13 перспективних шахістів із Чернівецької, Хмельницької та Івано-Франківської областей. Перемогу святкував чернівчанин Олександр Шевага, який набрав 8 очок із 9. На другій та третій сходинках також розташувалися наші земляки відповідно Сергій Караім та Павло Житар. Сергій та Павло набрали по 7 очок.

DSC_1242.JPG

У турнірі «D» (бліц-турнір з обрахунком рейтингу FIDE з бліцу) змагалося 44 шахіста. Перемогу святкував Богдан Лозинський (Івано-Франківська область), який має стовідсотковий результат - 9 очок із 9. Другим став Владислав Сідоріка з Миколаєва - 7. Трійку кращих замкнув буковинець Олексій Білич, який набрав 6,5 очка. Шосте місце посів ще один наш земляк - Михайло Ярмистий (6 очок).

У турнірі «E» (опен з шашок-64, швидка гра) зіграло 11 чоловіків і єдина жінка - учасниця Олена Беженар. Кращим став Ярослав Курилюк, який набрав 8,5 очок. Друге місце посів Василь Паламарик - 7. Трійку кращих замкнув Дмитро Стрижиборода - 6.

У рамках фестивалю відбувся сеанс одночасної гри для дітей, які взяли участь у змаганнях. Сеанс надав майстер спорту України, міжнародний майстер Дмитро Фінгеров (Одеса). Дмитро - восьмиразовий чемпіон Одеси, переможець міжнародних і всеукраїнських змагань. Серед учнів Дмитра - переможці обласних змагань серед дітей, фіналісти чемпіонатів України.

Організатори змагань - ГО «Федерація шахів Чернівецької області» (президент - Іван Білич), Управління з фізичної культури та спорту міської ради (Дмитро Макаренко).