Павло Ельянов: «У майбутнє буковинських шахів дивлюся з оптимізмом» (ВІДЕО)

Середа, 21 серпня 2019 03:31
Павло Ельянов Павло Ельянов Фото Ігоря Данилова, «ЧернівціСпорт»

Чернівці відвідав зірковий український шахіст Павло Ельянов. Наш портал скористався нагодою поспілкуватися з відомим спортсменом.

 

Про перспективи буковинських шахів

У Чернівці Павло Ельянов завітав вперше. За словами Павла, Чернівці нагадує йому Львів. Наступного місяця титулований шахіст знову приїде на Буковину та братиме участь у міжнародному шаховому фестивалі «Чернівецька осінь». «У майбутнє буковинських шахів  дивлюся з оптимізмом», - сказав Павло Ельянов. 

Зараз Павло займається з талановитим буковинським шахістом Олексієм Біличем. «Приємно, що є така молода людина, яка має перспективи найближчим часом стати гросмейстером», - каже наш співрозмовник. 

Про перемоги на шахових олімпіадах 

Пригадав Павло Ельянов і перемоги українців на шахових олімпіадах у 2004 та 2011 роках. Відомий шахіст зазначив: «Це одна з пам’ятних сторінок у кар’єрі. Перший успіх був у 2004 році (склад української команди - Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Андрій Волокітін, Олександр Моїсеєнко, Павло Ельянов, Сергій Карякін - авт.). У нас була дуже молода команда. Василь Іванчук тоді вважався практично ветераном. Хоча йому тоді було приблизно стільки, як мені зараз. А наймолодшому – Сергію Карякіну виповнилося 14 років. Середній вік - 22-23 роки. Тоді наша перемога вважалася сенсацією. Ніхто нас серйозно не сприймав. Росія далеко була попереду за рейтингом, званнями. Незважаючи на це, ми лідирували впродовж усього турніру. 

Свій успіх ми повторили у 2010 році (Василь Іванчук, Руслан Пономарьов, Павло Ельянов, Захар Єфименко, Олександр Моїсеєнко - авт.) Тут ситуація була іншою. Ми вже були одними з фаворитів. Незважаючи на те, що Сергій Карякін вже представляв Росію, у нас була дуже сильна команда. Тоді від нас вже очікували цього успіху. Я, напевно, більше ціную успіх 2004 року, бо коли створюєш сенсацію – це одне, а коли від тебе чогось чекають, то складніше у психологічному плані. Тоді ми закріпили успіх та підтвердили те, що ми - одна з найсильніших шахових федерацій у світі». 

Про пропозиції від інших федерацій 

За словами Павла Ельянова, у нього були пропозиції з федерацій інших країн, однак він продовжує представляти Україну. «У мене були пропозиції не з Росії, а від інших федерацій. Надходили цікаві пропозиції, однак я відмовився. Мені важливо виступати за українську збірну. Десь було вигідно у фінансовому плані, однак я вважаю, що це цього не вартує», - зазначив шахіст. 

Про футбольні уподобання 

Павло Ельянов цікавиться футболом та вболіває за іспанську «Барселону». Про свої футбольні уподобання наш співрозмовник каже: «Я давно вболіваю за збірну Іспанії. Мені подобається ця країна. А коли розпочав займатися з Борисом Гельфандом, то ми, звісно, багато спілкувалися. Борис – затятий фанат «Барселони». Він мене, так би мовити, заразив. Тому я розпочав вболівати не тільки за збірну Іспанії, але й за «Барселону». 

Довідка «ЧС» 

Павло ЕЛЬЯНОВ народився 10 травня 1983 року в Харкові. Міжнародний гросмейстер (з 2001 року). Закінчив Харківську юридичну академію імені Ярослава Мудрого. 

Досягнення у складі збірної України: переможець шахових олімпіад (2004, 2010), срібний призер командного чемпіонату світу (2015), бронзовий призер шахових олімпіад (2014, 2014, 2016), бронзовий призер командного чемпіонату світу (2011), бронзовий призер командного чемпіонату Європи (2009). Півфіналіст Кубку світу ФІДЕ (2015). 

Переможець міжнародних турнірів у  Алушті (2000), Андорі (Італія, 2003), Амстердамі (Голландія, 2005), Монреалі (Канада, 2006), Сараєво (Боснія і Герцеговина, 2009), Астрахані (Росія, 2010), Копенгагені (Данія, 2010), Рейк'я́віку (Ісландія, 2013), Санкт-Петербурзі (Росія, 2013), Шамкірі (Азербайджан, 2014) та інших. 

У вересні 2010 року вперше очолив список найсильніших шахістів України (рейтинг - 2761). 

Секундант Бориса Гельфанда (Ізраїль) на Матчі за звання чемпіона світу з шахів – 2012, який відбувався в Москві. 

Нагороджений Орденом «За заслуги» ІІІ ступеня» (2004).  

Олексій МАМЧУК, «ЧернівціСпорт»    

Прочитано 446 раз

Кращий гравець Буковини у міні-футбольному сезоні 2019/20

Новини ФСК «Буковина». Партнер рубрики — піцерія-ресторан італійскої кухні Al Vesuvio

Буковинський футбол. Партнер рубрики — KOSTUMCHEK

Новини

Стеж за новинами
ЧернівціСпорт у соцмережах!

Нас 1536!

Нас 3091!

Нас 326!