Віктор Хлус: «У Чернівцях повинна бути команда, принаймні, першої ліги» (ФОТО,ВІДЕО)

П'ятниця, 11 жовтня 2019 14:15
Віктор Хлус Віктор Хлус

Нещодавно Чернівці відвідав відомий український футболіст Віктор Хлус.

У 1979 році Віктор успішно грав за чернівецьку «Буковину», а найбільше запам’ятався за виступами у київському «Динамо». «ЧернівціСпорт» попросив Віктора Хлуса пригадати ті часи, які він провів на Буковині. 

- Вікторе, з якими відчуттями приїжджаєте у Чернівці, де розпочиналася Ваша футбольна кар’єра ? 

- Я тут виріс, навчався та робив перші кроки у футболі. Я дуже вдячний тим людям, які витрачали на нас увесь свій час. Це, насамперед, мій тренер - Михайло Мельник.

1976 рік. Віктор Хлус (на дальньому плані у темній формі) у грі за юнаків «Буковини».

- Як Ви потрапили у футбол ? 

- Бігав на стадіоні «Буковина», де займався легкою атлетикою. Раптом до мене підійшов Михайло Мельник та запропонував спробувати себе у футболі. Тоді навчався у 8 класі. Я погодився. Зараз на стадіоні «Буковина» ідеальний газон. Тоді такого не було. Раніше на полі тренувалися вихованці дитячо-юнацької спортивної школи та команда другої союзної ліги. 

- Хто напередодні сезону – 79 запросив Вас у «Буковину» ? 

- Я поїхав навчатися у Київ. Навчання поєднував з грою у команді «Рефрижератор» (Фастів). Тодішній наставник «Буковини» Абрам Лерман особисто приїхав до мене і забрав у Чернівці. 

1979 рік. Гравці «Буковини» Ігор Заводчиков, Віктор Хлус і Сергій Мурадян.

- У сезоні – 79 Ви забили за «Буковину» 12 голів та разом із Сергієм Шмундяком стали кращим бомбардиром чернівецької команди… 

- Так. Це був єдиний мій сезон у «Буковині». Тоді команда у нас була класна. Володимир Нікітін, Роман Угренчук... Приємно було грати, однак через півроку приїхали представники  «Динамо» та запросили у Київ. 

- Як Вас запросили у київське «Динамо» ? 

- Ми грали матч із нікопольським «Колосом». Ми перемогли – 1:0. Хоча виграти у цієї команди було важко. Селекціонер «Динамо» Анатолій Сучков (у 60-70-х роках працював тренером і начальником команди «Буковина» - авт.) підійшов до мене. Я ходив з ним у спортивній формі по полю. Він сказав мені: «Ти їдеш у Київ». Мені ж сказали, що я потрібен «Буковині» та пропонували залишитися. Вийшло так, що ще півроку грав у чернівецькій команді. 

- Чи слідкуєте за нинішньою чернівецькою «Буковиною» ? 

- Так. Я не знаю усі ваші внутрішні справи, однак хотілося би бачити «Буковину» на вищому рівні. Минулий сезон – провальний, а цього сезону команда вже грає не так, якби хотілося. У Чернівцях повинна бути команда, принаймні, першої ліги. А буковинським уболівальникам хочу побажати терпіння. 

Довідка «ЧС» 

Віктор ХЛУС народився 12 лютого 1958 року у Новгород-Сіверському Чернігівської області. Вихованець відомого буковинського тренера Михайла Мельника. Виступав за професійні команди «Буковина» (Чернівці, 1979, 42-12), «Динамо» (Київ, 1980-1985, 111-25), «Чорноморець» (Одеса, 1985-1986, 21-5), «Гурія» (Ланчхуті, 1987-1989, 72-26), ГАІС (Швеція, 1989, 12-2), «Ельфсборг» (Швеція, 25-9). 

Досягнення: 

Чемпіон СРСР: 1980, 1981, 1985

Срібний призер чемпіонату СРСР: 1982

Володар Кубку СРСР: 1982, 1985

Бронзовий призер чемпіонату Швеції: 1989

Олексій МАМЧУК, «ЧернівціСпорт» 

Фото з архіву Ігоря ЗАВОДЧИКОВА

 

Прочитано 277 раз

Даніел Раулюк – кращий професійний футболіст Буковини – 2019 (ЗА ВЕРСІЄЮ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ)

Новини ФСК «Буковина». Партнер рубрики — піцерія-ресторан італійскої кухні Al Vesuvio

Буковинський футбол. Партнер рубрики — KOSTUMCHEK

Новини

Стеж за новинами
ЧернівціСпорт у соцмережах!

Нас 1500!

Нас 3013!

Нас 306!