Фізкультурно-оздоровчому комплексу «Олімпія» - 15 років (ФОТО, ВІДЕО)

Понеділок, 09 грудня 2019 16:02
Директор ФОК «Олімпія» Євген Дзівідзінський Директор ФОК «Олімпія» Євген Дзівідзінський

Нещодавно виповнилося 15 років з того часу, як відкрили фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія».

Директор «Олімпії» Євген Дзівідзінський та її працівники отримали привітання з усього світу. Зокрема, колектив привітав колишній капітан футбольної команди «Легмаш» Семен Прокопець, який зараз живе в Ізраїлі. 

Щомісяця на «Олімпії» проводять понад 600 тренувань

Фізкультурно-оздоровчий комплекс «Олімпія» відкрили  29 вересня 2004 року на місці недобудованого спорткомплексу «Легмаш», який з ініціативи інструктора зі спорту об’єднання «Чернівцілегмаш» Євгена  Дзівідзінського та за підтримки генерального директора об’єднання Йосипа Хомка розпочали будувати у 1981 році. А через три роки став до ладу стадіон «Легмаш».

У 1989 році розпочалося будівництво ФОКу-2, який виділили за рознарядкою обласним спортивним комітетом за допомогою заступника голови облспорткомітету Святослава Дяконюка. Вартість ФОКу складала 340 тисяч рублів, з яких: 240 тисяч рублів виділило об’єднання «Чернівцілегмаш» і 100 тисяч рублів – облспорткомітет за  лінією «Спортлото».

З розпадом союзу будівництво було не завершилося  та використовувалося, як автостоянка.

З ініціативи Святослава Дяконюка та Євгена Дзівідзінського у 2001 році комплекс  передали у міську власність. За сприянням тодішнього міського голови Миколи Федорука ФОК був добудований і розпочав функціонувати за призначенням. 

На відкритті 29 вересня 2004 року були присутні голова ОДА Михайло Романів, міський голова Микола Федорук, начальник міськспорткомітету Святослав Дяконюк та чемпіон світу з легкої атлетики Іван Гешко.

Зараз ФОКу входять: спортивний зал розміром 42 на 24 метри, з трибунами на 250 місць; 6 роздягалень, 2 душові, 2 тренерські кімнати; стадіон з синтетичним покриттям, розміром 110 на 70 метрів (до речі, перший на Західній Україні) з трибунами на 850 місць; 2 синтетичні площадки, розміром 42 на 22 метри, 30 на 15 метрів; 2 площадки з трав’яним покровом, розмірами 50 на 30 метрів; площадка з комплексом тренажерів під відкритим небом.

Щомісяця на ФОКу проводять понад 600 тренувань з дітьми, інвалідами, групами здоров’я.

Тут працює дружний колектив: завідувач спортивними спорудами Євген Дзівідзінський, головний енергетик Анатолій Петров, а також робітники Василь Равлюк, Йосип Волинський, охоронники Аркадій Жиряда, Вісаріон Партіка, Григорій Боднарюк, Андрій Нікулік, техпрацівниці Ярослава Киселиця, Марія Патріка, Олена Жиряда, Ірина Бирзу.

Хочеться добрими словами згадати колишніх головного бухгалтера управління по фізичній культурі та спорту міськради Марію Буряковську, директора об’єднання «Чернівцілегмаш» Василя Местецу, працівників «Легмашу» Бориса Беспалова, Василя Думенка, Василя Довганюка, колишніх працівників ФОКу Олександра Шлюсаря, Івана Федишина, Дмитра Угренчука, В’ячеслава Партіку.

На жаль, пішли з життя колишні працівники Юрій Коновалов, Прокіп Чепишко, Іван Іонуц.

«Олімпію» відвідували Бубка та Ломаченко

За 15 років роботи ФОКу «Олімпія» було проведено 1232 змагання з 26 видів спорту: футболу, футзалу, настільного тенісу, айкідо, боксу, баскетболу, волейболу, спортивного орієнтування, дзюдо, панкратіону, карате, стрітболу, армрестлінгу, стрільби з лука, кікбоксингу, спортивних танців. 

Серед відомих змагань – матчеві зустрічі з боксу Україна-Франція, Україна-Канада (жінки), Біола – ігри чемпіонів, зустріч молодіжних команд Україна-Румунія та національна збірна України - «Меркурій» (Чернівці) з футзалу, міжнародний турнір «Чотири регіони Європи» з футболу, міжнародні турніри «Весняні ластівки Буковини». 

На змаганнях з боксу виступала відома група «Ред Фокс», яка супроводжує національну команду України на Олімпійських іграх.

У різний час серед почесних гостей ФОКу «Олімпія» були голова Національного олімпійського комітету України, чемпіон та рекордсмен світу, Європи та Олімпійських ігор, заслужений майстер спорту Сергій Бубка, заслужені майстри спорту з футболу Анатолій Коньков, Володимир Трошкін, колишній гравець київського «Динамо» Віктор Хлус, тренер національної збірної України з футзалу Геннадій Лисенчук, чемпіон світу з легкої атлетики Іван Гешко, дворазова чемпіонка світу зі стрільби з лука, заслужений майстер спорту Тетяна Мунтян, чемпіон світу з армспорту Андрій Пушкарь, а також боксер, чемпіон світу серед професіоналів Василь Ломаченко.

Зараз управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради очолює Дмитро Макаренко, який вболіває за розвиток та процвітання установи, а також сприяв реконструкції футбольного поля з синтетичним покриттям, встановленню вишки для телеоператорів, захисної сітки та відеоспостереження, фарбуванню зовнішнього фасаду основного приміщення ФОКу та заміні старого електрообладнання на сучасне енергозберігаюче.

Також приділяють значну увагу розвитку ФОКу головний бухгалтер управління по фізичній культурі та спорту Чернівецької міської ради Діана Сторожук, директор комплексної бюджетної установи ДЮСШ з футболу Юрій Крафт, заступник з адміністративно-господарської роботи Олександр Куцак та завуч Олег Чорний.

У колективу ФОК «Олімпія» великі плани:  заміна покриття на майданчиках, встановлення електротабла на стадіоні, ремонт підлогового покриття у спортивному залі.

Прочитано 221 раз

Даніел Раулюк – кращий професійний футболіст Буковини – 2019 (ЗА ВЕРСІЄЮ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ)

Новини ФСК «Буковина». Партнер рубрики — піцерія-ресторан італійскої кухні Al Vesuvio

Буковинський футбол. Партнер рубрики — KOSTUMCHEK

Новини

Стеж за новинами
ЧернівціСпорт у соцмережах!

Нас 1427!

Нас 2951!

Нас 295!