×

Warning

Error loading module Error writing file '[TMP]/MYfd=343' (OS errno 28 - No space left on device)

Борис ФІНКЕЛЬ

Friday, 02 February 2024 08:03
Борис ФІНКЕЛЬ Борис ФІНКЕЛЬ

ФУТБОЛ

Борис Фінкель народився 2 лютого 1968 року.

Один з найкращих нападників чернівецької «Буковини» за роки Незалежності нашої держави 

Борис дебютував у «Буковині» у 1986 році. Тоді чернівецьку команду тренував Борис Розсихін. Борис Фінкель виступав на позиції правого захисника та встиг зіграти у друголіговому союзному чемпіонаті СРСР 14 матчів.

Потім буковинський футболіст пішов у армію та виступав за команду «Зірка» (Бердичів). Пограв Борис і за команду «Зоря» (Бєльці), аматорські колективи, а наприкінці сезону – 90 повернувся у «Буковину» та грав вже у нападі. За рідну команду футболіст виступав до літа 1994 року (з перервою, сезон-91 провів у дрогобицькій «Галичині») та провів 98 матчів, у яких забив 25 голів. Борис став кращим бомбардиром «Буковини» у двох сезонах поспіль (1992/93,1993/94).

Влітку 1994 року Борис Фінкель отримав пропозицію перейти у команду «Дніпро» (Дніпропетровськ), яку тоді тренував Микола Павлов. Дебют у «Дніпрі» вийшов вдалим. Буковинець отримав виклик у національну збірну України. За команду Олега Базилевича Борис провів 4 матчі, у яких забив 1 гол (у ворота збірної ОАЕ, 1:1, буковинець зрівняв рахунок під завісу зустрічі). Борис Фінкель – перший буковинський футболіст, який зіграв офіційний матч за національну збірну України. Сталося це 7 вересня 1994 року. Це був матч відбору на Євро – 96. На жаль, наша команда поступилася збірній Литві – 0:2. Борис грав у нападі з легендарним українським нападником Олегом Протасовим.

Про час, який він провів у «Дніпрі», Борис Фінкель каже: « Микола Павлов – один із кращих тренерів, з якими мене зводила футбольна доля. Микола Петрович є кваліфікованих фахівцем і дуже порядною людиною. Він обіцяв гравцям виплатити преміальні, а якщо навіть спонсори підводили, то Микола Павлов міг розрахуватися з футболістами з власної кишені.

У Дніпропетровську зібрали хорошу команду. На жаль, Микола Павлов вирішив піти у київське «Динамо». Він забрав із собою чотирьох гравців «Дніпра» - Сергія Беженара, Юрія Максимова, Євгена Похлєбаєва та Сергія Коновалова. Замість Павлова у дніпропетровську команду прийшов німець Бернд Штанге. При цьому тренерові у другому колі я практично не грав. У основі виступав переважно Олександр Паляниця».

Повернення Бориса Фінкеля у «Буковину» стало вдалим. У сезоні - 1995/96 нападник забив за рідну команду 20 голів, а «Буковина» стала срібним призером чемпіонату України (перша ліга). Щоправда, підвищитися у класі підопічним Юхима Школьникова не вдалося. Чернівецьку команду обійшла полтавська «Ворскла», яка мала міцні фінансові тили.

За чернівецьку «Буковину» гравець виступав до 1999 року (з перервою). За нашу команду Борис Фінкель зіграв 199 офіційних матчів, у яких забив 58 голів. Наш земляк встиг пограти за колективи «Нива» (Вінниця) та ФК «Черкаси», де також був на провідних ролях.

Зараз Борис Фінкель живе у Німеччині. У цій країні наш земляк грав, тренував, спробував себе у суддівстві футбольних матчів.

Read 177 times

Related items