×

Warning

Error loading module Error writing file '[TMP]/MYfd=481' (OS errno 28 - No space left on device)
Error loading module Error writing file '[TMP]/MYfd=122' (OS errno 28 - No space left on device)

Валерій САРАФІНЧАН

Friday, 28 April 2023 07:27
Валерій САРАФІНЧАН Валерій САРАФІНЧАН

ФУТБОЛ

Валерій Сарафінчан народився 28 квітня 1960 року в Чернівцях.

Валерій Лазарович – вихованець відомого тренера Михайла Кузьміна. У 1977 році молодий гравець дебютував у чернівецькій «Буковині». Впродовж 1977-1978 років Валерій Сарафінчан провів за «Буковину» 14 матчів. Потім була служба в армії та виступи за команду «Титан» (Армянськ).

У 1983 році Валерій Сарафінчан знову став гравцем «Буковини», яку тренував Олександр Павленко. А найкращі роки у рідній команді захисник провів після приїзду в Чернівці Юхима Школьникова.

1978 рік. Юний Валерій Сарафінчан у складі «Буковини». Фото з архіву Олександра Гусака.

Впродовж 1987-1990 років Валерій Сарафінчан не пропустив жодного (!) офіційного матчу чернівецької «Буковини». За цей час підопічні Юхима Школьникова виграли чемпіонат УРСР (шоста зона) – 88, стали срібними призерами чемпіонату УРСР – 89, а також здобули путівку у першу союзну лігу.

1990 рік. «Буковина» здобула путівку у першу союзну лігу. Фото з архіву Олександра Гусака.

У сезоні – 91, який став дебютним для «Буковини» у першій лізі чемпіонату СРСР, Валерій Сарафінчан також був одним із основних гравців чернівецької команди. У тому що наші земляки здобували очки у матчах із такими суперниками, як «Ротор» (Волгоград), «Зеніт» (Санкт-Петербург), «Кайрат» (Алма-Ата), «Нефтчі» (Баку), а підсумку посіли п’яте місце, є велика заслуга Валерія Сарафінчана. Ювіляр зіграв за «Буковину» 380 матчів, у яких забив 12 голів.

Валерій Сарафінчан також пограв за команди «Лада» (Чернівці) та «Дністер» (Заліщики). Валерій Лазарович був і граючим наставником колективу «Митник» (Вадул – Сірет), який вдало виступав у чемпіонаті Чернівецької області. А у 2001 році Валерій Сарафінчан став президент рідного футбольного клубу «Буковина» (Чернівці).

«Буковина – Ретро» - дворазовий чемпіон України.

Приємно, що і зараз ювіляр продовжує плідно працювати у буковинському футболі. Зокрема, ветеранська команда «Буковина-Ретро» під орудою Валерія Сарафінчана двічі поспіль виграла чемпіонат України (45 років і старше). «Буковина – Ретро» також вдало виступає на обласних змаганнях.

Валерій Сарафінчан плідно працює із «Буковинською надією».

У 2019 році Валерій Сарафінчан став головним тренером жіночої команди першої ліги чемпіонату України «Буковинська надія» (Великий Кучурів).

 

Read 2554 times