Відомому буковинському футболісту і тренеру Миколі Головачуку – 50 !

Неділя, 03 червня 2018 14:54

3 червня виповнюється 50 років відомому буковинському футболістові та тренеру Миколі Головачуку.

Займатися футболом Микола Георгійович розпочав у Заставнівській ДЮСШ (тренер – Павло Буняк). Разом із Миколою Головачуком перші кроки у футболі робив інший відомий гравець Дмитро Бідулька. 

У 1986 році наш земляк грав за команду «Динамо» (Кіров), а згодом став футболістом заліщицького «Дністра», який виступав у друголіговій першості України. Тоді кольори «Дністра» захищало багато буковинських гравців. Серед них – Василь Мудрей, Сергій Задорожняк, Дмитро Дідух, Дмитро Гордей. До речі, у У прем'єрному чемпіонаті України колектив із Заліщиків посів перше місце у перехідній лізі та здобули путівку до другої. Тоді клуб із Заліщиків випередив такі команди, як «Зірка» (Кіровоград), «Явір» (Краснопілля), «Газовик» (Комарне). 

У 1993 році буковинець отримав запрошення у команду першої ліги СК «Одеса». Одеський період Микола Головачук вважає найкращим у своїй кар’єрі гравця. Партнерами нашого земляка в одеському клубі були такі відомі гравці, як Сергій Кожанов, Олександр Співак, Віктор Яблонський, Віталій Скиш, Олександр Козакевич та інші. За СК «Одеса» Головачук провів 90 матчів, у яких забив 11 голів. 

Буковинцем цікавилися команди «Цвіккау» (Німеччина) та «Сконто» (Рига, Латвія), однак на початку 1996 року Микола приїхав у Чернівці. Про свій прихід у «Буковину» Микола Головачук каже: «Чернівецька команда перебувала на навчально-тренувальних зборах в Одесі, де провела контрольну зустріч з одеситами. Ми перемогли з рахунком 2:0. Один гол у ворота чернівчан Вадим Юрченко, а другий - я. Після цієї гри головний тренер «Буковини» Юхим Школьников запропонував мені перейти до своєї команди. Я погодився. До речі, коли Юхим Григорович запрошував мене до «Буковини», то навіть гадки не мав, що я уродженець Дорошівців Заставнівського району». 

1997 рік. Микола Головачук у складі "Буковини"

Микола Головачук зумів закріпитися у команді рідного краю та виступав за «Буковину» до літа 2000 року (166 матчів, 26 голів). Свої виступи на професійному рівні ювіляр завершив у команді другої ліги ФК «Красилів» (Хмельницька область).

2018 рік. Микола Головачук зі своїми вихованцями 

Микола Георгійович став працювати тренером у ДЮСШ «Буковина», а також виступав на аматорському рівні. Зараз ювіляр продовжує готувати футбольну зміну. 

Сини Миколи Головачука – Сергій (1990 р.н.) та Юрій (1995 р.н.) також вирішили присвятити себе футболу та у різний час захищали кольори чернівецької «Буковини». 

«ЧернівціСпорт» вітає Миколу Головачука з ювілеєм та бажає нових здобутків на футбольній ниві.

 

Прочитано 633 раз

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найсимпатичніша спортсменка Чернівців 2019

Новини

Соцмережі