Генеральний менеджер FC Vorkuta Денис Янчук: «Наступного сезону ми будемо ще сильнішими»

Вівторок, 16 січня 2018 08:44

Вже першого сезону у Канадській лізі FC Vorkuta, за який виступають багато українських гравців, здобув чемпіонське звання.

Про успіх команди ми поговорили з генеральним менеджером FC Vorkuta Денисом Янчуком. Денис – уродженець Хмельницького, захищав кольори «Поділля», а з 2010 року проживає у Канаді. 

Генеральний менеджер колективу з Торонто поділився планами клубу, а також проаналізував гру вихованців буковинського футболу. 

«Наш пріоритет – український футбольний ринок» 

- Денисе, яка історія виникнення FC Vorkuta? 

- Клуб засновано в 2008 році у Торонто групою російськомовних любителів футболу. А фундамент закладено двома людьми – місцевим адвокатом Ігорем Демічевим, який наразі є генеральним спонсором клубу, а також Самадом Кадировим. Своєю назвою клуб забов'язаний малій Батьківщині засновника клубу, який народився і виріс у місті Воркута.

Логотип «Воркути» складається з кількох знакових елементів. Окрім клинового листя (традиційні кольори Торонто) і футбольного м'яча, на логотипі зображено колючий дріт – це данина пошани важкій історії міста за полярним кругом, а також неформальне відображення непоступливості нашої команди на полі. 

- Коли Ви приєдналися до клубу ? 

- Я приєднався до FC Vorkuta восени 2016 року. Саме тоді прийняли рішення брати участь в CSL (Канадській футбольній лізі). 

- Чи очікували на перемогу у Канадській лізі вже першого сезону ? 

- Нашим завданням на сезон було створення боєздатного колективу та завершити регулярний чемпіонат у трійці кращих. А вже згодом ми зрозуміли, що можемо поборотися за перемогу в дебютному для себе сезоні. 

- Які команди були основними конкурентами у боротьбі за чемпіонське звання ? 

- Боротьба йшла до завершення чемпіонату. За три тури до завершення змагань на перемогу претендували три команди - FC Vorkuta, Italian Shooters (минулорічні чемпіони регулярного чемпіонату) і Serbian White Eagles (переможці стадії плей-офф), однак завдяки досвіду і майстерності наших виконавців, саме ми здобули чемпіонське звання. 

- Як формувався склад FC Vorkuta напередодні минулого сезону ? 

- Формування складу тривало кілька місяців. Я і Самад Кадиров особисто літали в Україну переглядати гравців. Також було важливо поспілкуватися, а також зрозуміти те, наскільки людина зможе адаптуватися в новому середовищі. 

- Представники яких країн захищають кольори команди ? 

- Наш пріоритет – український футбольний ринок. Важка економічна ситуація в українському футболі дає змогу отримати у наш клуб якісного виконавця. Не думаю, що такий футболіст, як Олег Керчу, приєднався би до нас ще 4-5 років тому. У нашому складі також є хорват, болгарин, грузин. 

«Усі колишні гравці «Буковини» виявили бажання продовжити виступи у нашій команді» 

- Ваша оцінка роботи на посаді наставника «Воркути» екс-гравця київського «Динамо» Сергія Зайця ? 

- Те, що команда стала чемпіоном найкраще характеризує роботу Сергія Зайця. 

Михайло РЯБИЙ

- Хто був лідером ФК «Воркута» минулого сезону ? 

- Переконаний, що основний фактор здобуття нашою командою чемпіонського звання - наявність довгої лави запасних. Ми мали можливість проводити безболісну ротацію складу. Особливо хотілося би відзначити гравців середньої лінії - Олега Керчу, Валерія Гайдаржи, Дениса Дяченко, Михайла Рябого. Саме завдяки цим виконавцям ми контролювали темп гри і створювали гостроту. 

- Як оцінюєте гру вихованців буковинського футболу Олега Керчу, Михайла Рябого, Олександра Лакусти, а також голкіпера Олександра Мусієнка, який свого часу виступав у Чернівцях ? 

- Гру вихованців буковинського футболу оцінюю дуже позитивно. Кожен з них відіграв важливу роль у здобутті чемпіонства. Олександр Мусієнко впевнено діяв на останньому рубежі. А Олег Керчу - лідер і капітан команди. Михайло Рябий значно підсилив гру в атаці наприкінці сезону. На жаль, Олександра Лакусту переслідували травми, однак ми чекаємо від нього результативної гри в сезоні -2018. 

Олег КЕРЧУ

- Чи гратимуть буковинські футболісти у  FC Vorkuta наступного сезону ? 

- Усі колишні гравці «Буковини» виявили бажання продовжити виступи у нашій команді. Можна також анонсувати те, що у сезоні – 2018 FC Vorkuta підсилить ще один екс-футболіст «Буковини» Ігор Мельник. 

- Чи будуть серйозні зміни у складі команди ? 

- Нашу команду залишило декілька важливих гравців. Серед них – Руслан Зарубін, брати Володимир і Віталій Руді, а також Олег Шутов. Зі стовідсотковою впевненістю можна сказати, що у сезоні – 2018 нас підсилять Володимир Бідловський (екс-гравець «Карпат» та «Олександрії»), Сергій Урсуленко (раніше грав за команди «Балкани» та «Жемчужина»), Богдан Рябець («Авангард», Краматорськ), Богдан Дехтярук (виступав за хмельницьке «Поділля») та вже згадуваний Ігор Мельник.

Часу до початку сезону ще вдосталь. Тому з багатьма футболістами ми ще ведемо переговори. Хотілося би трохи омолодити склад. Не виключаю, що наприкінці лютого – початку березня ми анонсуємо цікаві трансфери футболістів, які відомі широкому загалу українських вболівальників футболу. 

«Один із основних напрямків нашої майбутньої роботи – залучення фанів» 

- Де команда проводить свої домашні матчі ? 

- Минулого сезону свої домашні матчі ми проводили в серці району North York - стадіоні Esther Shiner. Цього ж року ми ще не визначилися з домашньою ареною. 

- Чи вже має FC Vorkuta своїх фанів ? 

- Ми ще зовсім молода команда, однак своєю грою заслужили симпатії багатьох уболівальників. Один із основних напрямків нашої майбутньої роботи – залучення фанів.

- Що собою являє Канадська футбольна ліга ? 

- Канадська футбольна ліга досить специфічна. Майже кожен  колектив має етнічну складову. Більшість команд мають балканське коріння. Є багато сильних футболістів, які пограли у серйозних європейських клубах. 

- Коли розпочинається новий сезон у Канадській футбольній лізі ? Які завдання стоятимуть перед колективом ? 

- Новий сезон розпочнеться у середині травня. Наш склад дозволяє нам розраховувати на перемоги у всіх турнірах, в яких ми братимемо участь. Впевнений, що  наступного сезону ми будемо ще сильнішими. Слідкуйте за нашими новинами і результатами на сайті fcvorkuta.com, а також приєднуйтесь до нашої групи в Facebook.

 

Прочитано 777 раз
Кращі арбітри Чернівецької області
Кращі асистенти арбітра Чернівецької області

Новини

Соцмережі